שאלת המוות והאם ניתן לראותו ולחזות אותו באסטרולוגיה, היא אחת השאלות שמעוררות מחלוקות רבות בין האסטרולוגים. ישנן טכניקות שונות שמיועדות לחזות את זמן המוות ואיך הוא יקרה, אולם כאמור זהו נושא שנוי במחלוקת, ונשאלת השאלה, גם אם ניתן לחזות את זמן המוות, האם זה נתון שיכול לעזור לאדם ומה יכולות להיות ההשלכות האתיות של העברת מידע שכזה.

הסוציולוג ד”ר דייויד פיליפס Dr. David P. Phillips ערך מחקר על הזמן שבו אנשים מתים. הממצאים שלו היו שנשים נוטות למות יותר שבוע לאחר יום ההולדת שלהן מאשר בכל שבוע אחר בשנה, בעוד גברים נוטים למות לפני יום ההולדת שלהם.

חוקר האסטרולוגיה דידייה קסטיל Didier Castille עשה מחקר על הקשר בין לידה ומוות. במחקרו הוא מצא שאנשים נטו יותר למות כאשר השמש נמצאת במזל השמש שלהם מאשר בכל מזל אחר.

תרגום מתוך מסקנות המחקר, שמופיע במלואו בקישור כאן:

” המחקר שבדק 10,081,752 פטירות שהתרחשו בין השנים 1979 ו -1997 ואשר נרשמו על ידי משרדי הרישום הצרפתיים, אינו מאפשר לדחות ללא הכר את ההשערה כי תאריך הלידה ותאריך המוות הם עצמאיים מבחינה סטטיסטית. גישה ראשונה מראה כי ההשערה הזאת יכולה להידחות. אבל, בדיקה שבוצעה על אוכלוסייה פיקטיבית מאפשרת לדחות את ההשערה גם כן. עם זאת, בחינת התרומות לקי-סקוור מגלה באופן בלתי צפוי שההתפלגות מובנית, מה שנוגד את עקרון המקריות.

מאידך גיסא, גישה שנייה מראה כי השערת האפס יכולה להדחות ללא ספק. אנשים שמתים סביב יום ההולדת שלהם, פחות או יותר שלושים יום, הם רבים יותר מאשר בתיאוריה.

על כל זה, האם נראה כאן תעלומה? המחקר צריך להיות מורחב על ידי לימוד הסיבות מדוע המיתה התרחשה. אולי התאבדויות שכיחות יותר בימי הולדת. אנחנו יכולים גם לחשוב על מסיבת יום הולדת שמסתיימת באופן טרגי, למשל, בגלל התרסקות מכונית או רגש אלים מדי. גורמים רבים, עם זאת, באים תחת תפיסה מחזורית של האסטרולוגים את החיים.”

כמה דוגמאות

הרוצח האמריקאי הידוע, צ’ארלס מנסון, מת ב-19 בנובמבר 2017, שבוע בלבד לאחר יום הולדתו ה- 83. וולט דיסני, מפיק סרטי האנימציה ומקים פארק השעשועים דיסנילנד, נפטר ב- 15 בדצמבר 1966, עשרה ימים בלבד לאחר יום הולדתו ה- 65. ארנסט המינגווי, סופר ועיתונאי אמריקאי אשר זכה בפרסי נובל לספרות ופוליצר על ספרו “הזקן והים”, נטל את חייו 19 ימים לפני יום הולדתו ה-62, כאשר השמש הייתה באותו מזל של השמש ביום לידתו. הסנטור האמריקאי ג’ון מאקיין נפטר ממחלה ארבעה ימים בלבד לפני יום הולדתו ה-82.

האם ניתן לחזות את רגע המוות רק לפי הנתונים האלו?

כנראה שלא, מכיוון שיש מורכבות יותר גדולה במפה האסטרולוגית מאשר רק מזל השמש ומיקומה במפת הלידה. אנחנו חוגגים יום הולדת בכל שנה ולכן, גם אם ניתן לחזות את יום המוות, עדיין יש צורך בנתונים נוספים ותמיד, כמו בכל חיזוי אסטרולוגיה, מדובר בפוטנציאל ובהשערה ולא בניבוי נבואה. עם זאת, כפי שציין קסטיל, יהיה מעניין לחקור עוד ולבדוק את הקשרים המסתוריים בין יום הלידה ומזל השמש ליום המוות.

https://www.researchgate.net/publication/21716374_The_Birthday_Lifeline_or_Deadline

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC478908/

 http://cura.free.fr/xx/18cas3en.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22658822