אודות

ההגדרה של אסטרולוגיה כמדע מעוררת מחלוקות רבות. האם היא מדע, או שהיא אמנות? האם היא שפה, כלי נבואי או תאוריה שניתן לחקור?

אסטרולוגיה בחלקה היא מדע מסיבות רבות: המדע בוחן וחוקר את חוקיות החיים והטבע. יש לו היסטוריה, פילוסופיה ויישום בפועל, ואת כל אלו יש גם לאסטרולוגיה. חלקים שונים יכולים להימדד בדרך אמפירית וידע רב נאסף במשך אלפי שנים דרך צפייה וניסיון. עם זאת אסטרולוגיה היא לא רק מדע, אלא, בדומה לרפואה, היא פרקטיקה שמצריכה התאמה אישית לבעל המפה. זוהי פרקטיקה מורכבת אשר המדע המודרני האמפירי מתקשה לקבלה בגלל מורכבותה הרבה וצדדיה השונים, כמו גם הצורך לחקור אותה במחקרים איכותניים בנוסף לכמותניים. הצד השני של האסטרולוגיה מורכב מפרשנות וסיפור סובייקטיבי של בעל המפה. לכן יש קושי לקטלג אותה כמדע בלבד.

הטוענים כנגד אסטרולוגיה מדברים על כך שנעשו מאות מחקרים המוכיחים שאין שום קשר בין אסטרולוגיה למציאות. אותם טוענים מראים את הדברים שנוח להם להראות, אולם כאן באתר תוכלו למצוא גם את הצד השני של המחקרים שנעשו, המראים קשר ברור ומעניין בין האסטרולוגיה ולבין המציאות שבה אנחנו חיים וגם חושפים כל מיני שערוריות ושחיתויות שנעשו ועדיין נעשות, על מנת לחבל במחקרים האסטרולוגים.

האתר ימשיך להתעדכן כל הזמן עם מחקרים חדשים, רעיונות ודעות, מכיוון שבמאה ה-21 אנחנו כאסטרולוגים צריכים להבין שיש חשיבות גדולה למחקרים בתחום. ויש צורך להבין את החיים גם מנקודת מבט מדעית, אם כי לא רק. האסטרולוגיה תמיד תלמד אותנו לשלב בין נקודות המבט השונות.

תודות רבות לאסטרולוגים ולחוקרי האסטרולוגיה אשר אפשרו לי לתרגם ו/או לסכם את עבודתם, שהפנו אותי אל מקורות ועזרו לי להכיר בחשיבות ובנחיצות המחקר האסטרולוגי כיום. את הקישורים הרלוונטיים תוכלו למצוא בעמוד הקישורים ומקורות. אני גם שמחה להודות למתנגדי האסטרולוגיה, אשר למרות מאמציהם המוטים להכפיש את האסטרולוגיה באופן עקבי, עדיין למדתי מהם הרבה.

גלי סאט פוראן ליבנה
לשאלות, בקשות, הערות והארות ניתן לפנות אליי בדואר אלקטרוני: healingstar11@gmail.com